SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Spelade matcher
FEBRUARI 2021
 
28
13:00
sön
13:00    
Team -08, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Kristinehamns HT  -      
28
13:00
sön
13:00    
Tjejhockey, Gränshallen
Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC - Örebro HU Uppskjuten  -      
28
11:00
sön
11:00    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Färjestad BK Vit  -      
27
11:15
lör
11:15    
Team -11, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Nor IK  -      
27
lör
00:00    
Team -09, Somashallen
Säffle HC/Grums IK - Arvika Hockeyclub  -      
 
21
17:00
sön
17:00    
Team -10, Björkhallen
Kristinehamns HT - Arvika Hockeyclub  -      
21
10:00
sön
10:00    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Kils AIK Röd  -      
21
sön
00:00    
Team -08, Hammarö Ishall
Hammarö HC Röd - Arvika Hockeyclub  -      
20
13:00
lör
13:00    
Team -09, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Kils AIK  -      
 
14
10:00
sön
10:00    
Tjejhockey, Nobelhallen
Karlskoga BK U - Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC Uppskjuten  -      
14
sön
00:00    
Team -08, Löfbergs Arena
Färjestad BK Grön - Arvika Hockeyclub  -      
14
sön
00:00    
Team -10, Hammarö Ishall
Hammarö HC Vit - Arvika Hockeyclub  -      
13
13:00
lör
13:00    
Team -09, Gränshallen
Charlottenberg HC - Arvika Hockeyclub  -      
13
lör
00:00    
Team -11, Hammarö Ishall
Hammarö HC Röd - Arvika Hockeyclub  -      
10
19:00
ons
19:00    
Team -10, Gränshallen
Charlottenberg HC - Arvika Hockeyclub  -      
 
07
13:00
sön
13:00    
Team -08, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - BIK Karlskoga U  -      
07
11:00
sön
11:00    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - BIK Karlskoga U Vit  -      
06
13:00
lör
13:00    
Team -09, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Hammarö HC Röd  -      
06
11:00
lör
11:00    
Team -10, Ängevi Ishall
Forshaga IF - Arvika Hockeyclub  -      
JANUARI 2021
 
31
11:00
sön
11:00    
Tjejhockey, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC - Åmåls SK Uppskjuten  -      
31
sön
00:00    
Team -08, Löfbergs Arena
Färjestad BK Vit - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
31
sön
00:00    
Team -10, Löfbergs Arena
Färjestad BK Svart - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
30
11:15
lör
11:15    
Team -11, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Forshaga IF Uppskjuten  -      
30
lör
00:00    
Team -09, Löfbergs Arena
Färjestad BK Grön - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
 
24
13:00
sön
13:00    
Team -08, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Örebro HU Uppskjuten  -      
24
11:00
sön
11:00    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Kils AIK Vit Uppskjuten  -      
 
17
16:45
sön
16:45    
Team -06, Trängens IP Hall A
Örebro HU - Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC Uppskjuten  -      
17
sön
00:00    
Team -08, Hammarö Ishall
Hammarö HC Vit - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
16
13:00
lör
13:00    
Team -09, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - BIK Karlskoga U Blå Uppskjuten  -      
16
lör
00:00    
Team -11, Löfbergs Arena
Färjestad BK Grön - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
15
18:30
fre
18:30    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Åmåls SK Uppskjuten  -      
 
06
16:15
ons
16:15    
Team -08, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Forshaga IF Uppskjuten  -      
06
13:30
ons
13:30    
Team -10, Norvalla Ishall
Nor IK Tjej - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
06
12:50
ons
12:50    
Team -06, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC - Sunne IK Uppskjuten  -      
 
03
11:00
sön
11:00    
Team -06, Billerudshallen
Grums IK/Säffle HC - Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC Uppskjuten  -      
DECEMBER 2020
 
20
16:00
sön
16:00    
Tjejhockey, Trängens IP Hall A
Örebro HU - Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC Uppskjuten  -      
20
14:00
sön
14:00    
Team -10, Sannerudshallen
Kils AIK - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
19
13:30
lör
13:30    
Team -11, Norvalla Ishall
Nor Ik - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
19
lör
00:00    
Team -09, Åmåls Ishall
Åmåls SK - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
18
18:30
fre
18:30    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Kristinehamn HT Uppskjuten  -      
16
18:30
ons
18:30    
Team -08, Sannerudshallen
Kils AIK - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
 
13
16:15
sön
16:15    
Team -06, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub/ Charlottenberg HC - Färjestad BK Vit Uppskjuten  -      
13
12:00
sön
12:00    
Team -08, Björkhallen
Kristinehamns HT - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
12
10:30
lör
10:30    
Team -09, Norvalla Ishall
Nor IK - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
11
18:30
fre
18:30    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Charlottenberg HC Uppskjuten  -      
 
06
15:15
sön
15:15    
Team -06, Björkhallen
Kristinehamn HT Uppskjuten - Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC  -      
06
13:00
sön
13:00    
Team -08, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Hammarö HC Röd Uppskjuten  -      
06
11:00
sön
11:00    
Team -10, Löfbergs Arena
Färjestad BK Vit - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
06
11:00
sön
11:00    
Tjejhockey, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC - BIK Karlskoga U Uppskjuten  -      
05
13:00
lör
13:00    
Team -09, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Säffle HC/Grums IK Uppskjuten  -      
05
11:15
lör
11:15    
Team -11, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Hammarö HC Röd Uppskjuten  -      
NOVEMBER 2020
 
29
13:00
sön
13:00    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Färjestad BK Svart Uppskjuten  -      
29
11:00
sön
11:00    
Team -08, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Färjestad BK Grön Uppskjuten  -      
28
12:30
lör
12:30    
Team -11, Ängevi Ishall
Forshaga IF - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
28
12:00
lör
12:00    
Team -09, Sannerudshallen
Kils AIK - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
27
19:00
fre
19:00    
Team -06, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC Uppskjuten - BIK Karlskoga  -      
26
19:00
tor
19:00    
Team -06, Löfbergs Arena
Färjestad BK Grön - Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC Uppskjuten  -      
 
22
10:00
sön
10:00    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Hammarö HC Vit Uppskjuten  -      
22
sön
00:00    
Tjejhockey, Åmåls Ishall
Åmåls SK - Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC  -      
21
14:30
lör
14:30    
Team -08, Nobelhallen
BIK Karlskoga U Uppskjuten - Arvika Hockeyclub  -      
21
13:00
lör
13:00    
Team -09, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Charlottenberg HC Uppskjuten  -      
19
19:00
tor
19:00    
Team -06, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub Uppskjuten - Åmål SK  -      
 
15
17:45
sön
17:45    
Team -06, Löfbergs ice arena
Färjestad BK -07 - Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC Uppskjuten  -      
15
10:00
sön
10:00    
Team -08, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub Uppskjuten - Färjestad BK Vit  -      
14
15:00
lör
15:00    
Team -06, MerElArena
HälleforsIK/Filipstads IF - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
14
12:00
lör
12:00    
Team -09, Hammarö Ishall
Hammarö HC Röd - Arvika Hockeyclub  -      
 
08
17:00
sön
17:00    
A-lag, Sparbanken Arena, Arvika
A-lag » 
Arvika HC - Hammarö HC
3  -  4  
08
15:00
sön
15:00    
Team -10, Åmåls Ishall
Åmåls SK - Arvika Hockeyclub Uppskjuten  -      
08
13:10
sön
13:10    
Team -08, Trängens IP Hall A
Örebro HU Uppskjuten - Arvika Hockeyclub  -      
08
12:30
sön
12:30    
J-18, Sparbanken Arena, Arvika
J-18 » 
Arvika HC/Charlottenberg - Grums IK 2
1  -  4  
07
15:30
lör
15:30    
Team -10, Kils AIK Vit
Kils AIK Vit - Arvika Hockeyclub  -      
07
14:00
lör
14:00    
Team -07, Hammarö Ishall
Hammarö HC Röd - Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC  -      
07
11:30
lör
11:30    
Team -09, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Färjestad BK Grön  -      
06
18:45
fre
18:45    
Team -06, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC - Hammarö HC  -      
05
19:30
tor
19:30    
J-18, Ängevi Ishall
J-18 » 
Forshaga IF - Arvika HC/Charlottenberg
10  -  5  
04
18:30
ons
18:30    
Team -07, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC - Färjestad BK Grön  -      
 
01
10:00
sön
10:00    
Team -08, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Hammarö HC Vit  -      
OKTOBER 2020
 
31
13:00
lör
13:00    
Team -11, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Färjestad BK Grön  -      
31
11:15
lör
11:15    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Nor IK Tjej  -      
28
10:00
ons
10:00    
Tjejhockey, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - U9 Killar  -      
 
25
15:00
sön
15:00    
Team -08, Ängevi Ishall
Forshaga IF - Arvika Hockeyclub  -      
25
12:50
sön
12:50    
Team -06, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC - Åmåls SK  -      
25
12:00
sön
12:00    
J-18, Nobelhallen
J-18 » 
BIK Karlskoga 2 - Arvika HC/Charlottenberg
4  -  2  
25
11:00
sön
11:00    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Nor IK Tjej  -      
24
17:30
lör
17:30    
Team -09, Nobelhallen
BIK Karlskoga U Blå - Arvika Hockeyclub  -      
24
13:00
lör
13:00    
Team -07, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC - Bik Karlskoga U  -      
21
19:00
ons
19:00    
A-lag, Sparbanken Arena
A-lag » 
Arvika Hockeyclub - Kil
  -      
 
18
14:00
sön
14:00    
Team -06, MerElArena
Hällefors IK/Filipstads IF - Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC  -      
18
12:30
sön
12:30    
J-18, Sparbanken Arena, Arvika
J-18 » 
Arvika HC/Charlottenberg - Sunne IK/IFK Munkfors
6  -  4  
18
10:00
sön
10:00    
Team -08, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Kils AIK  -      
17
16:15
lör
16:15    
Team -09, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Åmåls IK  -      
17
12:30
lör
12:30    
Tjejhockey, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC - Nor IK  -      
17
12:00
lör
12:00    
Team -07, Sannerudshallen
Kils AIK - Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC  -      
 
11
16:15
sön
16:15    
Team -06, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub /Charlottenberg HC - Kils AIK  -      
11
12:30
sön
12:30    
J-18, Sparbanken Arena, Arvika
J-18 » 
Arvika HC/Charlottenberg - Åmåls SK
0  -  3  
10
14:30
lör
14:30    
Team -10, Nobelhallen
BIK Karlskoga U Vit - Arvika Hockeyclub  -      
10
13:00
lör
13:00    
Team -07, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub/Charlottenberg HC - Färjestad BK Vit  -      
07
19:00
ons
19:00    
A-lag, Sparbanken Arena
A-lag » 
Arvika Hockeyclub - Hammarö
  -      
 
04
16:30
sön
16:30    
J-18, Hammarö Ishall
J-18 » 
Hammarö HC - Arvika HC/Charlottenberg
3  -  4  
04
15:00
sön
15:00    
Team -10, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Hammarö HC  -      
04
12:30
sön
12:30    
Team -07, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Färjestad  -      
03
11:00
lör
11:00    
Team -09, Övrig
Arvika Hockeyclub - Sunne IK  -      
SEPTEMBER 2020
 
27
12:30
sön
12:30    
J-18, Sparbanken Arena, Arvika
J-18 » 
Arvika HC/Charlottenberg - Kils AIK IK
6  -  4  
26
15:00
lör
15:00    
Team -10, Sparbanken Arena
Kil - Arvika Hockeyclub  -      
26
12:00
lör
12:00    
Team -06, Sparbanken Arena
Sunne - Arvika Hockeyclub  -      
 
20
09:00
sön
09:00    
Team -09, Sparbanken Arena
 
- Arvika Hockeyclub  -      
19
08:00
lör
08:00    
Team -09, Sparbanken Arena
Nordic - Arvika Hockeyclub  -      
18
14:00
fre
14:00    
Team -09, Sparbanken Arena
Nordic Youth - Arvika Hockeyclub  -      
 
04
18:30
fre
18:30    
Team -07, Grums
Grums - Arvika Hockeyclub  -      
AUGUSTI 2020
 
30
10:00
sön
10:00    
Team -07, Sparbanken Arena
Arvika Hockeyclub - Forshaga  -      
 
Våra Sponsorer